تاتو و خالکوبی روی بدن یکی از فرهنگ های رایج در دنیا از دوران گذشته تا به حال است.

  تاتو با نگرش و دید، یک هنرزیبا از فرهنگ و محیط و همچنین فشارها و محدودیت هایی است که بر بدن نقش میبندد.

  با قرار دادن ویژگی های هنر و حرفه در کنار هم به نسبت فرهنگ و جامعه میتوان به ساختار سبک های خاص در تاتو پی ببریم.

  سبک های تاتو غیر از زیبایی و هنر نکات قابل توجهی از لحاظ شناخت سبک و فرهنگ تمدن در خود دارد که بر روی بدن یک فرد نقش بسته است.

  تاریخچه ی تاتو متعلق به دوران قبل از مسیح است که قبایل با کشیدن طرح های خاص نماد ، فرهنگ و قدرت افراد قبیله را نشان میدادند و این کار نسل به نسل گشته تا به امروز رسیده.

  هرکدام از این نماد ها یک سبک و یک نشانه است که در زیر به انواع سبک های تاتو اشاره خواهیم کرد.

  1-گری واش یا سیاه و سفید(black and grey)

  این سبک از تاتو به جای رنگی بودن از رنگ خاکستری و سیاه و سفید استفاده میشود و یک سبک واقع گرایی است.

  2-پرتره(portraiture)

  یکی دیگر از سبک های واقع گرایی که تصویر یکی از هنرمندان معروف یا یکی از نزدیکان شما را به نمایش میگذارد که به آن سبک پرتره می گویند.

  3-تریبال(tribal)

  تریبال یک سبک قبیله ای است که در آن نماد قبیله و نمادهای مقدس و حتی مشکلات زندگی یک فرد را یادآور است و همچنین جزدسته سبک های قدیمی محسوب می شود.

  4-رئالیسم(Realism)

  این یک سبک واقع گرایی است که در طرح آن از رنگ های نزدیک به واقعیت استفاده می شود و همچنین از خطوط کمتر استفاده میشود و بیشتر طرح ها حیوانات و منظره هستند.

  5-هندسی(geometric)

  این طرح های هندسی از زمان گذشته تا به حال بوده است و جز پرطرفدارترین طرح ها محسوب میشودو همچنین از رنگ های سیاه و سفید استفاده میکنند.

  6-آبرنگی(watercolour)

  یکی از طرح های تازه و نوآورانه سبک آبرنگی است که مانند نقاشی با قلمو و آبرنگ کشیده میشود زیبایی خاصی برای خود دارد.

  7-تکست یا نوشته(text)

  یکی از نمونه سبک هایی که هیچ وقت از دور خارج نشده و همیشه معنا و مفهوم تاتو را به بیننده میرساند ، همین سبک نوشته است که در هرجای بدن قابل مفهوم است.

   

  بسیاری دیگر از سبک ها وجود دارد که نشانه هایی از فرهنگ و تمدن یک قبیله یا حتی کشور است که ما در اینجا به چند نمونه از این سبک ها اشاره داشتیم.

  در کل سبک هایی که در دنیای تاتو وجود دارد هرکدام نشانگر پیام و یک هنر زیبا است که از فرهنگ و تمدن دنیا و یک جامعه سخن میگوید.

  سبک های تاتو در زمان حال و همچنین در ایران بستگی به نظریه ی فرد دارد که نسبت به علاقه و دوست داشتن ، طرح خود را توسط تاتو آرتیست روی بدن خود اجرا میکند.

   

   

  فروشگاه آنلاین لوازم تاتو
  • اصفهان - خیابان شمس آبادی
  • -09130085955

  Search